درخشش

یادداشت های سعید کریم پور

درخشش

یادداشت های سعید کریم پور

بسم الله الرحمن الرحیم
من سعید کریم پور دانشجوی دکتری رشته الهیات (شاخه ادیان و عرفان) علاقه مند به تحقیق و مطالعه در زمینه تاریخ ادیان هستم و این وبلاگ را برای اطلاع رسانی در زمینه کتابهای خود و برقراری ارتباط بیشتر با محققان و پژوهشگران این حوزه ایجاد کرده ام. از نظرات و نقدهای سازنده دوستان استقبال می کنم و آن را موجب ارتقاء سطح آگاهی خود و جامعه پژوهشگران کشور می دانم.

آخرین نظرات

۱ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است


وازگن سارکیس غوگاسیان، مؤلف کتاب تاریخ ارامنه ایران، در سال 1949 میلادی شهر عنجر در لبنان به دنیا آمد. او در ژوئن 1971 از دانشکده الهیات ارمنی انطلیاس با مدرک کارشناسی فارغ التحصیل شد و تا سال 1974 کتابدار کلیسای وانک در جلفای نو (اصفهان) بود. در سالهای 1974 و 1975 در دانشکده الهیات نیویورک به تحصیل در حوزه مطالعات تاریخ کلیسا پرداخت. سپس در دانشگاه کلمبیا تحصیلات خود را ادامه داد و در سال 1995 به اخذ دکترا از آن دانشگاه نائل آمد. وی در سالهای 1979 تا 1988 مدیریت اجرایی جاثلیقیه ارمنی کیلیکیا در انطلیاس لبنان و کرسی استادی تاریخ و ادبیات کلاسیک ارمنی در دانشکده الهیات آن را در اختیار داشت، و از سال 1989 به بعد نیز مدیر اجرایی خلیفه گری شرقی کلیسای ارمنی حواریون در آمریکا گردید. ایشان هم اکنون رئیس گروه ارتقاء روابط فرهنگی ارامنه ایران و لبنان می باشد. کتاب بسیار ارزشمند ایشان موسوم به «پیدایش خلیفه گری ارمنی جلفای نو در قرن هفدهم میلادی» که از سوی اینجانب با نام «تاریخ ارامنه ایران در قرن هفدهم میلادی» به فارسی ترجمه شده و در سال 1394 توسط انتشارات امیرکبیر به چاپ رسیده، بهترین و کاملترین تحقیق تاریخی درباره مراحل ورود و سکونت ارامنه در ایران و پیدایش خلیفه گری جلفای نو (به مرکزیّت اصفهان) است. مشخصات انگلیسی کتاب:

Ghougassian, Vazken S., The Emergence of The Armenian Diocese of New Julfa in the Seventeenth Century, Atlanta, Georgia, Scholars Press, 1998


Vazken S. Ghougassian۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ آذر ۹۴ ، ۱۸:۲۳
سعید کریم پور